Melatonin 60ks želé bonbonu

Kód: L1039
Akce TOP produkt
399 Kč –12 %
Melatonin
399 Kč –12 % 349 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.4.2024
Možnosti doručení

Želatinový bonbónový doplněk obsahující 60 mg melatoninu nabízí mnoho zdravotních výhod. Nejznámější z jeho účinků je regulace spánkových rytmů. Podporuje celkovou délku spánku, jeho kvalitu a rychlejší usínání. Pomáhá také upravit posunutou dobu spánku "jet lag". Studie také prokázaly pozitivní vliv na spánkový cyklus nevidomých, kde melatonin pomáhá napodobovat fyziologické funkce přirozeně produkovaného melatoninu.

Detailní informace

100% přírodní produkty
100% přírodní produkty
kvalitní a pečlivě vybrané produkty od těch nejlepších výrobců
Doprava zdarma
Doprava zdarma nad 2 000 Kč
rychlá expedice objednávek
Ekologické a udržitelné balení
Ekologické a udržitelné balení
recyklovatelné materiály
Letité zkušenosti v oboru
Letité zkušenosti v oboru
rádi vám poradíme s výběrem

Detailní popis produktu

Je to silný antioxidant, absorbuje volné radikály vznikající při oxidačním stresu v těle, ale také aktivuje další přirozeně tvořící antioxidanty v našem těle. Podporuje imunitní systém, chrání srdce a cévy, snižuje krevní tlak, reguluje množství kortizolu v těle, pomáhá snižovat riziko deprese a má také silné protizánětlivé účinky.

Navíc byly potvrzeny jeho velmi příznivé účinky na trávicí systém, kde se přirozeně produkuje až 500x více než v mozku. Patří k hlavním komunikačním molekulám střevního systému, chrání žaludeční sliznici a podporuje její zdraví a hojení při tvorbě vředů, vředů a zánětů. Zabraňuje refluxu, který může být způsoben nedostatkem melatoninu a projevuje se hlavně v noci, reguluje peristaltiku, snižuje riziko vzniku žlučových kamenů, podporuje sekreci pankreatických enzymů a léčbu chronické pankreatitidy. Kromě toho byl zařazen jako účinný lék při zmírnění příznaků u pacientů trpících syndromem dráždivého tračníku. Podporuje také léčbu rakoviny zpomalením množení nádorových buněk.

Informace

Doporučené dávkování: 1 gumové želé bonbóny denně těsně před spaním

Složení: glukózový sirup, cukr, jedlá želatina (vepřové maso), regulátor kyselosti: kyselina citronová, aromata, barvivo: rostlinný uhlík, konzervant: sorban draselný, řepkový olej, melatonin. Výrobek může obsahovat lepek.

Skladování: Skladujte na suchém místě při pokojové teplotě, mimo dosah malých dětí. Chraňte před teplem a přímým slunečním zářením.

Upozornění: stanovená doporučená denní dávka nesmí být překročena. Nepoužívejte
v případě přecitlivělosti na kteroukoli z obsažených složek. Přípravek není vhodný pro
děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Doplňky stravy se nesmí používat jako
náhrada pestré stravy – nezapomeňte na pestrou a vyváženou stravu a zdravý
životní styl.

Spotřeba

Podle údajů uvedených na obalu.

Většina z nás zná melatonin pod jménem hormonu spánku. V tomto článku bychom vám rádi představili jeho funkce v našem těle a jeho vliv na imunitu a naše celkové zdraví.

Melatonin je hormon, který se uvolňuje v mozku a pomáhá s načasováním našich vnitřních hodin, tj. Spánku a bdění. U novorozenců se melatonin začíná uvolňovat již ve třetím měsíci. Během života se uvolňují časy vrcholné intenzity melatoninu, což má za následek různé časy, které jsou pro nás přirozené pro spánek a probuzení. Bylo zjištěno, že někteří lidé produkují během svého života výrazně méně melatoninu než jiní, což může mít vliv na rychlejší stárnutí, obecné zhoršení kognitivních, psychologických a sociálních funkcí a poruchy spánku. Množství vylučovaného melatoninu také souhlasí s denními a sezónními změnami v našem imunitním systému, což dokazuje, že hraje důležitou roli v imunitní regulaci.

Co je imunita a jak to funguje?

Pokud naše imunita funguje správně, tělo se může bránit proti patogenům a předcházet tak různým onemocněním. Imunitní systém je základním mechanismem pro udržení homeostázy, tedy stavu normální funkce organismu, kdy není rušen žádnými změnami z vnějšího prostředí. Imunitní systém je tvořen různými buňkami, molekulami a lymfatickými orgány. Jedná se především o bílé krvinky, specifické antigenní receptory na povrchu T a B buněk, brzlíku a kostní dřeně, kde se tyto buňky tvoří.

K dosažení homeostázy používají živé organismy přirozené cirkadiánní hodiny (cirkadiánní rytmus). Ty pomáhají tělu připravit se na změnu světla a tmy, tj. pracují na základě střídání dne a noci. Pokud jsou tyto rytmy v souladu s vnějšími změnami, naše orgány fungují lépe, máme lepší náladu a náš imunitní systém je odolnější vůči různým onemocněním.

KFL Blog Melatonin imunita

 

Jak s tím souvisí melatonin?

Když světelný paprsek zasáhne sítnici oka, nervy přenášejí tyto informace do mozku. Na základě těchto informací se malé množství melatoninu vylučuje do epifýzy, která se váže na své receptory v suprachiasmatickém jádře. Tam brání jeho další výrobě. Ve tmě se však melatonin vylučuje ve velkém množství, protože není ničím blokován.

Díky bohatému rozložení svých receptorů v celém těle ovlivňuje mnoho funkcí v těle. Nastartuje imunitní systém, má pozitivní vliv na vývoj reprodukčních orgánů, zlepšuje plodnost, ovlivňuje paměť a učení a má také antioxidační účinky.

Studie ukázaly, že doplňky melatoninu mohou zmírnit příznaky jet lag na dálkových letech. Doporučuje se také u pacientů se zpožděnou poruchou spánku a bdění, některými problémy se spánkem u dětí nebo úzkostí před a po operaci (1).

KFL Blog Melatonin imunita

Nevidomí pacienti a melatonin

Lidé, kteří jsou zcela slepí, často zažívají 24hodinovou poruchu spánkového cyklu. Protože nemohou přirozeně přijímat světelné signály důležité pro přirozené denní rytmy, jejich těla sledují 24hodinový cyklus, ale jejich hodiny spánku se neustále mění. Tito lidé nemohou opravit svůj cirkadiánní rytmus přirozeně sami, jak by to bylo možné u vidících lidí. Přirozená produkce melatoninu v této nemoci může být příliš nízká nebo příliš vysoká, což může vést k problémům. Bylo prokázáno, že hormon melatonin podávaný jako součást léčby je účinný u slepých pacientů. U vidoucích pacientů trpících stejnou poruchou se melatonin také používá při léčbě, ale obvykle ne jako jediná léčba.

 

Množství60 gumových želé bonbónů . Melatonin60 mg Denní dávka 1 gumové želé bonbóny denně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
KONOPNÁ FARMA LIPTOV

NAŠE PRODUKTY VYRÁBÍME
PŘÍMO U NÁS

Konopná farma Liptov se řídí přísnými hygienickými předpisy podle regionálních úřadů veřejného zdravotnictví a nařízení Evropské unie. Naše konopné produkty doručujeme jako prvovýrobce již do více než 100 různých provozů po celém Slovensku a Česku.

Konopí je pro nás základ, ale tím to nekončí. Chceme náš vývoj posouvat směrem, který je pro člověka nejvíce blahodárný a prospěšný. Jako Konopná farma Liptov vyrábět produkty, které nám nabízí příroda sama a přinášejí lidem štěstí v podobě zdraví.

JAK KONOPÍ PĚSTUJEME?

Konopí seté jsme začali pěstovat v roce 2019.
Konopná farma Liptov vždy používá certifikované odrůdy schválené v celé EU.
Mezi naše favority patří například Carmagnola
nebo Finola.

Nepoužíváme žádné pesticidy a herbicidy. Konopná farma Liptov se snaží o to, aby byly naše rostliny BIO, bez jakýchkoli chemických přídavků.